НАПРЯМИ ПІДВИЩЕННЯ ФІНАНСОВОЇ СТІЙКОСТІ ПІДПРИЄМСТВ В УМОВАХ НЕЗАЛЕЖНОГО РЕГІОНУ
DOI:
https://doi.org/10.15330/apred.2.16.170-178Ключові слова:
фінансова стійкість, незалежний регіон, ринок продуктових товарів харчуванняАнотація
Стаття «Напрями підвищення фінансової стійкості підприємств в умовах незалежного регіону» спрямована на дослідження фінансової стійкості підприємства, шляхів її досягнення в умовах формування незалежного регіону в Україні. Метою статті є проаналізувати фінансову стійкість підприємства як складову економічної стійкості незалежного регіону. У роботі застосовувалась сукупність методів дослідження, що становить методологію аналізу та організації основних публікацій, законодавчих актів та законів, а саме методи узагальнення, порівняння, хронологізації, аналізу та узагальнення. Використовується складна система фінансових перетворень у вигляді пелюсткової діаграми з використанням маркерів за допомогою програми Microsoft Excel. У статті розглядається поняття «економічної стійкості», що дозволяє повноцінно осягнути значення фінансової стійкості підприємства, як невід’ємної її складової, в умовах автономного регіону. Доведено значущість соціальної стійкості в структурі економічної стійкості, як центрального і найважливішого фактору формування бізнесу та економіки держави. Результатами дослідження стали висновки, зроблені на основі дослідження наукової та законодавчої бази досліджень з даної проблематики, а також формування основних напрямів підвищення фінансової стійкості на основі соціальної стійкості, що і утворило наукову новизну в сфері економічних досліджень. Практичну значущість наукового дослідження та його результатів становить фінансовий аналіз ринку продовольчих товарів, як основний показник добробуту населення, оскільки формування соціуму є основною ланкою на яку спрямовується пропозиція будь якого ринку. Це і є основа формування незалежного регіону в центрі організації якого є потреба людини в соціально-економічних благах. Запропоновано поглибити дослідження в напряму соціальної стійкості як одного з основних чинників впливу на економічну стійкість підприємства.
Посилання
2. Levytskyi, V. “Development of a system for increasing the economic stability of the enterprise on the basis of social strategies for enterprise development.” Buduiemo Novu Ukrainu, no.3, 2010, pp. 238-245. ekmair.ukma, ekmair.ukma.edu.ua/bitstream/handle/123456789/4598/Levyts%27kyy_Rozroblennya_systemy.pdf?sequence=1&isAllowed=yAccessed 30 Oct. 2020.
3. Vinichenko, I. & S.Kriuchok (). “Economic stability of the enterprise and its components”. Ahrosvit, no.24, 2016, agrosvit_2016_24_4.pdf. Accessed 30 Oct. 2020.
4. Melnychuk, Yu. M. “Application of systematic approaches to assessing the effectiveness of the bank in conditions of financial independence of the region.” Economies’ Horizons, no.1(8), 2019, pp. 36–43. eh.udpu, eh.udpu.edu.ua/article/view/170023. Accessed 30 Oct. 2020.
5. “Industrial production indices.” State Statistics Service, www.ukrstat.gov.ua/Accessed 30 Oct. 2020.
6. Krasnolutska, O.V. “Analysis of the functioning and trends of organizational development of the food industry of Ukraine.” Ekonomika Ta Upravlinnia Natsionalnym Hospodarstvom, no. 3 (14), 2019, pр. 66-70.
7. Tkachuk, I.H. & Yu.M.Melnychuk .“Economic mechanism of micro-level strategic development of the independent region.” Aktualni Problemy Rozvytku Rehionu, no. 15 (2), 2019, pp. 140-147.
8. Melnychuk, Yu., Chyrva, O.H., Chvertko, L. A., Chyrva, H.M., and V.V. Berbets. “The Role of Management in the Financial Independence of the Region.” Tem Journal, no.8. (2), 2019, pp. 584-590.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).