ПРИНЦИПИ МУЛЬТИДИСЦИПЛІНАРНОГО МЕНЕДЖМЕНТУ У ФІЗИЧНІЙ ТЕРАПІЇ
DOI:
https://doi.org/10.15330/apred.2.16.264-270Ключові слова:
охорона здоров’я, реабілітація, фізіотерапія, мультидисциплінарний менеджмент, особи з інвалідністю, відновлення працездатності, попередження інвалідності, мультидисциплінарна команда, кейс менеджмент, заклади охорони здоров’я, стратегія і тактика реабілітаціїАнотація
Стаття присвячена обгрунтуванню запровадження принципів мультидисциплінарного менеджмену в процесах реабілітації та відновлення працездатності, як для осіб з інвалідністю, так і осіб, яким формально не встановлено групи інвалідності. Управлінський аспект в забезпеченні ефективної системи фізичної реабілітації визначено як один із заходів попередження зростання чисельності осіб інвалідністю в суспільстві і дієвий механізм відновлення життєдіяльності людини. Доведено, що при організації заходів фізичної реабілітації в вітчизняних закладах охорони здоров’я доцільно дотримуватись принципів світової практики, які регламентують своєчасність, якість, комплексність, системність надання реабілітаційних послуг, а фізичній терапії відводиться чільне місце в управлінських процесах з відновлення життєвих функцій населення.
В результаті дослідження, встановлено, що чинній реабілітаційній практиці України бракує комплексної системи оцінки потреб, міждисциплінарної роботи у наданні послуг та безпосередньої їх спрямованості на клієнта, узгодженої роботи мультидисциплінарної команди та застосування кейс-менеджменту з комплексу заходів планування, організації, координації, моніторингу та оцінки послуг та ресурсів для кожної конкретної особи, з метою вибору оптимальної стратегії та тактики реабілітації.
Посилання
2. Hertsyk, A.M. “To the problem of management of the rehabilitation process.” Vrachebnoe delo, no.1-2, 2016, pp. 142–147.
3. Gertsyk, A. M. “On the question of building a rehabilitation process and control over its effectiveness.” Physical education of students of creative specialties: collection of articles. scientific, no.5, 2007, pp. 55–62.
4. Horodinska, I.V. Management of physical culture and sports. Kherson: KSU Publishing House, 2010.
5. Zhdanova, O. M.,and L. Ya. Chekhov. Management of the physical education and sports sphere. Drogobich, Kolo, 2009.
6. Kuzmin, O. Ye. Modern management: a textbook. Lviv, Center of Europe, 1995.
7. Malakhov, V. O. “Physical and rehabilitation medicine in Ukraine: problems and prospects.” kurort., kurort.gov.ua/index.php/uk/novini/95-fizichna-ta-reabilitatsijna-meditsina Accessed 09 Nov. 2020.
8. Michuda, Yu. P. Sphere of physical culture and sports in market conditions. Kyiv, Olympic Literature, 2007.
9. Organizational aspects of physical culture management and sports movement, ed. V. D. Fiskalova. Moscow, Soviet sport, 2013.
10. Pereverzin, I. I. Management of a sports organization, Moscow, Physical culture and sport, 2006.
11. Pochinkin, A. V. Management in the field of physical culture and sports. Moscow, Soviet sport, 2013.
12. “Sphere of activity of the physical therapist.” Physrehab, physrehab.org.ua/wpcontent/uploads/docs/Sfera_diyalnosti_final_web.pdf.
13. Theory and methods of physical education, ed. T.Yu. Krutsevych: In 2 vols. Vol. 1. Kyiv, Olympic literature, 2003.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).