ОЦІНКА СТАНУ ІНВЕСТИЦІЙНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ ЧЕРЕЗ ПРИЗМУ МІЖНАРОДНОГО РЕЙТИНГУВАННЯ
DOI:
https://doi.org/10.15330/apred.1.19.38-46Ключові слова:
інвестиції, інвестиційна діяльність, інвестиційне середовище, прямі іноземні інвестиції, інвестиційна привабливість, міжнародні рейтинги, конкурентне середовище, національна економікаАнотація
Сучасні умови господарювання характеризуються стрімким технологічним розвитком, тому інвестиції є надзвичайно важливим засобом стимулювання прогресивних структурних змін в економіці кожної країни.
Україна знаходиться на шляху економічних перетворень, за таких умов, поліпшення інвестиційного середовища є одними із основних напрямів державної політики на сучасному етапі. Українське інвестиційне середовище одночасно і приваблює і відштовхує. Україна займає стратегічне географічне положення, має багаті природні ресурси та робочу силу з високим рівнем освіти, що робить її інвестиційно привабливою, проте вона ще не досягла свого очікуваного потенціалу, оскільки сьогодні на території країни триває повномасштабна війна, також не зведено до мінімуму втручання держави у дію ринків, не усунуті адміністративні перешкоди, що заважають веденню бізнесу. Вивчення позитивних і негативних сторін інвестиційної діяльності на території нашої держави набуває все більшої актуальності.
Дослідження питань пов’язаних з оцінкою та аналізом українського інвестиційного середовища є об’єктом дослідження багатьох науковців, вчених. Цінність наукових праць з їх теоретичними та практичними дослідженнями є достатньо високою, але багато аспектів потребують подальшого дослідження. Так, для формування ефективної стратегії та визначення інструментів залучення закордонних інвестицій необхідно проводити моніторинг сучасного стану українського інвестиційного середовища та оцінювати значення показників його інвестиційної привабливості.
Об’єктом дослідження є сучасне українське інвестиційне середовище. Предметом дослідження є практика застосування даних міжнародних рейтингів для здійснення моніторингу інвестиційного середовища України в умовах сьогодення. Метою статті є визначення основних чинників, які забезпечують інвестиційний імідж країни на міжнародній арені урахуванням реалій сучасного світу.
Основними методами дослідження, застосованими у дослідженні стали загальноекономічні та спеціальні наукові методи, зокрема абстрактний метод, аналіз та синтез, а також статистичний метод. Проведено аналітичне дослідження інвестиційного середовища в Україні, розглянуто міжнародні ідекси інвестування та визначені позицій України у міжнародних інвестиційних рейтингах.
Результатами дослідження стали висновки, зроблені на основі дослідження індексів інвестиційної привабливості, стану інвестиційного середовища України через призму міжнародного рейтингування. Практичну значущість наукового дослідження та його результатів становить дослідження визначальних факторів покращення інвестиційного середовища, інвестиційної привабливості та міжнародного іміджу України.
Посилання
Tkachenko, O.M. “Assessment of Ukraine's investment attractiveness through the prism of international ratings.” Investments: practice and experience, no.11, 2018, pp. 15-21, http://www.investplan.com.ua/pdf/11_2018/5.pdf. Accessed 10 Mar. 2023.
European Business Association (EBA), eba.com.ua/research/doslidzhennya-ta-analityka/ Accessed 10 Mar. 2023.
“The investment attractiveness index of Ukraine has recovered to the "covid" value.” Eba, eba.com.ua/indeks-investytsijnoyi-pryvablyvosti-ukrayiny-vidnovyvsya-do-kovidnogo-znachennya/ Accessed 10 Mar. 2023.
Havlovska, N.I., Rudnichenko, Ye.M., Harbuziuk, V.V., and V.Iu.Bilan. “The main trends in the formation of the investment climate from the standpoint of influence on the economic security of the state.” Visnyk Khmelnytskoho natsionalnoho universytetu. Khmelnytskyi. no.6, vol. 1, 2021, pp. 127-131.
Churuta, I. “Investment ratings and their influence on the country's investment image.”Visnyk Ternopilskoho natsionalnoho ekonomichnoho universytetu, no.3, 2018, pp. 70-78.
“Peculiarities of conducting international business in Ukraine.” Ekonomikam, www.ekonomikam.com/ecfins-1127-4.html Accessed 10 Mar. 2023.
“The position of Ukraine in the ranking of the countries of the world according to the index of global competitiveness 2017-2018.” Ekonomichnyi dyskusiinyi klub. 2017, http://edclub.com.ua/analityka/pozyciya-ukrayiny-v-reytyngu-krayin-svitu-za-indeksom-globalnoyi-konkurentospromozhnosti-2. Accessed 10 Mar. 2023.
“Competitiveness rating of countries 2021.” Campiogroup, www.campiogroup.com/news/2021/rejting-konkurentosposobnosti-stran. Accessed 10 Mar. 2023.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).