Етика видання та рецензування

Етика публікацій

У Науковому і культурно-просвітньому краєзнавчому часописі "Галичина" ми вважаємо, що автори, редактори та рецензенти погоджуються з наведеною нижче Заявою про етику публікації та недбалість. Наша етична заява дотримується рекомендацій Комітету з етики публікацій і ґрунтується на вказівках найкращих практик для редакторів журналів (http://publicationethics.org/resources/guidelines ).

 Обов'язки / Відповідальність авторів

Автори повинні представити об'єктивне обговорення важливості своєї дослідницької роботи, достатньо деталей і посилань, щоб дозволити іншим повторити роботу. Авторство повинно бути обмежено тими вченими, які зробили значний внесок у звітне дослідження. Якщо є інші, хто брав участь у певних істотних аспектах дослідження, їх можна назвати у подяці. Автор, який подає статтю для публікації, повинен переконатися, що всі співавтори включені до статті, бачили остаточну версію статті та дали згоду на її подання для публікації. Автори повинні вказувати всі джерела даних, використані в дослідженні, і цитувати публікації, які мали вплив на дослідницьку роботу. Подання одного рукопису до кількох журналів одночасно є неетичним і неприйнятним. Також очікується, що автор не публікуватиме зайві рукописи або рукописи, що описують те саме дослідження, у кількох журналах. Автори повинні переконатися, що вони написали цілком оригінальні твори. Плагіат є неетичною науковою поведінкою і ніколи не є прийнятним. Авторів можуть попросити надати необроблені дані у зв’язку з рукописами для редакційної перевірки, і вони повинні підготуватися до надання публічного доступу до таких даних, якщо це можливо. Якщо автор виявляє суттєву помилку чи неточність у своїй власній опублікованій роботі, автор зобов’язаний повідомити про це редакцію та співпрацювати з нею, щоб або відкликати статтю, або опублікувати відповідне виправлення чи виправлення.

Обов'язки / Відповідальність членів редколегії

Відповідальність за рішення щодо публікації несе редактор. При прийнятті цих рішень редактор керується політикою журналу. Редактор повинен оцінювати рукописи незалежно від раси, статі, релігійних переконань, етнічного походження, громадянства тощо. Редактор повинен оголосити про будь-який можливий конфлікт інтересів. Якщо існує ймовірність серйозного конфлікту інтересів або лояльності, редактор повинен повідомити про це редакційну команду. Рішення про подальшу редакційну діяльність газети приймає редакція. Редактор не повинен розголошувати будь-яку інформацію про надісланий рукопис нікому, крім відповідного автора(ів), рецензента(ів) і видавця. Редактор повинен знати про проблему плагіату та самоплагіату. Редактор повинен повідомити редакційну групу, якщо він підозрює, що стаття була плагіатом або самоплагіатом.

Обов'язки / Відповідальність рецензентів

Журнал дотримується політики рецензування. Таким чином, особа рецензента є конфіденційною для автора. Але особа автора відома судді. Тому рецензенти не повинні зв’язуватися з автором і називати себе рецензентом. Будь-який запрошений рецензент повинен повідомити редакцію, якщо він вважає некомпетентним рецензувати рукопис або знає, що він не може зробити це вчасно. У такому разі він може порекомендувати альтернативного рецензента. Будь-які рукописи, отримані для рецензування, повинні розглядатися рецензентом як конфіденційні документи. Рецензії повинні проводитися об'єктивно, а зауваження рецензента повинні бути чітко сформульовані з аргументацією, щоб автор міг використати їх для покращення роботи. Суддя повинен знати про проблему плагіату та самоплагіату. Також рецензент повинен ідентифікувати відповідні опубліковані роботи, які не були цитовані автором(ами) у статті. Рецензент не повинен розглядати роботу з рукописами, у якій він може мати конфлікт інтересів. Якщо існує ймовірність серйозного конфлікту інтересів або лояльності, арбітр повинен повідомити редакцію.