АКТУАЛЬНІ НАПРЯМИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ МАГІСТРІВ ІЗ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОЕКОЛОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДІТЕЙ У ЗАКЛАДАХ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ

Автор(и)

  • Неллі Лисенко доктор педагогічних наук, професор, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ, Україна)
  • Олександра Лисенко доктор педагогічних наук, професор, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ, Україна)
  • Маріанна Матішак кандидат педагогічних наук, доцент, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ, Україна)
  • ірина Скоморовська кандидат педагогічних наук, доцент, Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника (м. Івано-Франківськ, Україна)

DOI:

https://doi.org/10.15330/msuc.2022.27.105-110

Ключові слова:

проекологічна освіта, магістри з дошкільної освіти, діти дошкільного віку, екологічна свідомість, екологічна культура, навички, орієнтовані на сталий розвиток.

Анотація

У статті проаналізовано особливості професійної підготовки майбутніх педагогів до організації проекологічної освіти дітей дошкільного віку в сучасних закладах дошкільної освіти (ЗДО). Акцентовано, що зміст такої підготовки має ґрунтуватися на положеннях нормативно-правових документів з урахуванням вимог Базового компонента дошкільної освіти (Державний стандарт дошкільної освіти), де наведено зміст і ключові вимоги до формування в дітей дошкільного віку природничо-екологічної компетентності та навичок, орієнтованих на сталий розвиток. Установлено, що екологічну освіту дітей у процесі їхнього ознайомлення з природним довкіллям треба спрямовувати на виховання усвідомленого, відповідального і дбайливого ставлення до природного довкілля та всіх можливих форм життєвиявлення його об’єктів. Прикінцева мета екологічної освіти полягає у формуванні екологічної свідомості та екологічної культури.

 

Операційні цілі проекологічної освіти дітей дошкільного віку представлено в окремих блоках: створення умов для пошуку дітьми інформації природничо-екологічного змісту; ознайомлення дітей із поглядами на природу з боку дорослих; формування в дітей уміння спостерігати за змінами в природному довкіллі, навичок бережливого ставлення до природного довкілля, економного споживання ресурсів та збереження природи; формування в дорослих почуття моральної відповідальності за стан природного і суспільного довкілля та бережливого ставлення до природи рідного краю загалом. У контексті ефективної підготовки магістрів із дошкільної освіти до екологічної діяльності в умовах ЗДО, виявлено характеристики основ екологічної свідомості дітей дошкільного віку, а саме: здатність пізнавати явища суспільного і природного довкілля; зацікавленість пізнавати світ довкола і явища, які в ньому відбуваються; усвідомлення і розуміння правил, які існують у природі; відповідальність за різні форми життя на Землі; активність і усвідомлення почуття взаємної неподільності між природою та людьми; необхідність оберігати і шанувати природне довкілля.

##submission.downloads##

Опубліковано

2022-04-26

Як цитувати

Лисенко, Н., Лисенко, О., Матішак, М., & Скоморовська, і. (2022). АКТУАЛЬНІ НАПРЯМИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ МАГІСТРІВ ІЗ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ ДО ОРГАНІЗАЦІЇ ПРОЕКОЛОГІЧНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ДІТЕЙ У ЗАКЛАДАХ ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ УКРАЇНИ. Гірська школа Українських Карпат, (27), 105–110. https://doi.org/10.15330/msuc.2022.27.105-110

Номер

Розділ

ТЕОРЕТИКО-МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ПРОФЕСІЙНОЇ ПІДГОТОВКИ МАЙБУТНІХ ПЕДАГОГІВ

Статті цього автора (авторів), які найбільше читають