ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ СЦЕНАРІЇВ РОЗВИТКУ НА ПІДПРИЄМСТВАХ ХАРЧОВОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
DOI:
https://doi.org/10.15330/apred.1.12.78-82Ключові слова:
сценарне планування, сценарії розвитку, підприємства, олійно-жирова промисловість, прогнозАнотація
Стаття присвячена актуальній темі – винайдення шляхів розвитку для підприємств олійно-жирової промисловості. Мета – виявлення особливостей формування сценаріїв розвитку для підприємств харчової промисловості. Обрана методика дозволила провести аналіз та оцінити стан функціонування підприємств. Результати полягають у розкритті переваг сценарного планування для винайдення шляхів розвитку підприємств. Новизна – в обґрунтуванні доцільності використання сценарного планування для розвитку підприємств олійно-жирової промисловості, розробки набору сценаріїв. Практична значущість зводиться до надання конкретних сценаріїв розвитку для підприємств олійно-жирової промисловості.
Посилання
2. Baldghi, M., and S. Nozhenko “Stsenarnoe planyrovanye strukturnykh izmeneniy v maslozhyrovoi otrasli Ukrainy” Sustainable Development. Breuil 8 May (2013): 5-8.
3. Brettsman, F., and I. Getz. “Scenario planning returns and becomes an integral part of good corporate governance”. Web. <http://performance.ey.com/wpcontent/uploads/downloads/2011/08/Scenario-Planning4.pdf.>.
4. State Statistics Service of Ukraine. Web. <http://www.ukrstat.gov.ua>.
5. Kizim, M., and O. Gaiman “Scenario modeling of socio-economic systems: Types, characteristics and mechanisms” Regional Economics 4 (2009): 16-23. Print.
6. Lyndhren M., and H. Bandhold. Stsenarnoe planning. Between Communications and future strategy. Moscow: Olympus-Business, 2009. Print.
7. Mintzberg, H. Rise and Fall of Strategic Planning. Kyiv: A. Kapusta Publishing House, 2008. Print.
8. “Oil and fat industry of Ukraine. Performance for 2014 and January 2015” Infiormatsiyno analytical bulletin oil and fat sector of Ukraine and the Russian Federation 4 (2014). Print.
##submission.downloads##
Опубліковано
Як цитувати
Номер
Розділ
Ліцензія
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
- Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
- Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).