МОТИВАЦІЙНІ ПРІОРИТЕТИ В ОЗДОРОВЧИХ ТРЕНУВАННЯХ ЧОЛОВІКІВ МОЛОДОГО ВІКУ

Автор(и)

  • Віталій Коротич аспірант

DOI:

https://doi.org/10.15330/fcult.43.58-65

Ключові слова:

чоловіки, мотив, оздоровче тренування, силове тренування, молодий вік

Анотація

У статті визначені мотиваційні пріоритети чоловіків у процесі оздоровчої діяльності та їх важливість для побудови оздоровчих тренувань. Мета статті полягає у вивченні пріоритетних мотивів в оздоровчих тренуваннях чоловіків молодого віку. Методи дослідження: теоретичний аналіз та узагальнення науково-методичної літератури, соціологічні методи дослідження (анкетування, опитування), методи математичної статистики. Результати. У дослідженні брали участь 50 чоловіків молодого віку, які відвідують тренувальні заняття у спортивних клубах та секціях м. Івано-Франківська. В результаті проведення соціологічного дослідження було встановлено характеристику контингенту чоловіків молодого віку, які займаються оздоровчими тренуваннями, що визначало їхній соціальний статус, рівень здобутої освіти, сімейне положення, наявність тренувального досвіду.

 

Посилання

Андрєєва О, Дутчак М, Благій О. Теоретичні засади оздоровчої рекреаційної рухової активності різних груп населення. Теорія і методика фізичного виховання і спорту. 2020. №2. С. 59–66.

Андрєєва О. В. Фізична рекреація різних груп населення : монографія. Київ : НВП Поліграфсервіс, 2014. 280 с.

Кириченко В., Садовський О., Даруга А. Ефективність занять за програмами силового фітнесу з чоловіками першого періоду молодого віку. Фізична культура, спорт та фізична реабілітація в сучасному суспільстві: електронний збірник наукових праць ХІV Всеукраїнської студентської науково-практичної конференції (м. Вінниця, 13-14 травня 2022 р.). Вінниця : ТОВ «Твори», 2022. С. 17-21.

Леоненко А.В., Оношко Ю.С. Характеристика методики організації силових занять для чоловіків молодого віку. Олімпійський та параолімпійський спорт. 2023. №1. С. 26-28.

Перепелиця А., Фокіна Є., Ковальчук В. Мотивація як фактор впливу в спортивній діяльності. Теорія і методика фізичного виховання і спорту. 2022. №4. С. 89–94.

Хомовський О. І. Етапи мотивації у спортивній діяльності. Значення фізичної культури і спорту для здоров’я людини: Міжнародна наукова конференція (м. Рига, Латвія, 6-7 березня 2024 р.) Рига, Латвія, 2024. С. 37-39.

Школа О. М., Лесніков Ю. Новітні підходи для формування у молоді інтересу до занять фізичною культурою і спортом. Дистанційна освіта в Україні: інноваційні, нормативно-правові, педагогічні аспекти: матеріали ІІ Всеукраїнської науково-практичної конференції (м. Київ 12 травня 2021 р.). Київ : НАУ, 2021. С. 272-273.

##submission.downloads##

Опубліковано

2024-12-22