Процес рецензування
Всі матеріали, подані до публікації у журналі повинні пройти процес рецензування.
Відповідальність за якість рецензій та своєчасність проведення рецензування рукописів статей покладається на відповідального редактора тематичної серії.
Для процесу рецензування запрошуються як мінімум 2 незалежні рецензенти.
Відповідальний редактор та секретар серії визначають відповідність статті профілю журналу, вимогам до оформлення і направляють її на рецензування. Для проведення рецензування рукописів статей в якості рецензентів можуть залучатися як члени редакційної колегії та редколегій тематичних серій наукового видання «Науковий і культурно-просвітній краєзнавчий часопис "Галичина"» так і висококваліфіковані науковці та фахівці інших установ (доктора наук, професора чи кандидати наук, доценти), що мають найбільш близьку до теми статті наукову спеціалізацію. Рецензентом не може бути автор або співавтор рецензованої роботи. Рецензенти повідомляються про те, що надіслані їм рукописи є приватною власністю авторів і містять відомості, що не підлягають розголошенню. Рецензентам не дозволяється робити копії статей. Рецензування проводиться конфіденційно.
Процес рецензування відбувається у кілька етапів:
- всі публікації повинні бути оригінальними, а також не опублікованими чи не прийнятими до розгляду у будь-яких інших місцях;
- рукописи повинні відповідати тематиці журналу;
- всі рукописи повинні бути підготовленими у відповідності до Правил подання, описаних у відповідному керівництві для авторів;
- після цього редактор за відповідним напрямком журналу надсилає рукопис до рецензентів, які протягом двох тижнів дають свої рекомендації щодо можливості публікації рукопису, а також у відповідному полі надсилають свої коментарі для авторів та для редактора;
- після листування з авторами через електронну адресу та надання відповідей (за необхідності) на висловлені критичні зауваження чи побажання, остання версія статті може бути прийнята до публікації.
В обраній політикою журналу процедурі рецензування автори статті не знають своїх рецензентів. Рецензенти ж знають прізвища авторів публікації.
У разі, коли рецензент не рекомендував статтю до публікації, редколегія може направити статтю на доопрацювання з урахуванням зроблених зауважень, а також направити її іншому рецензенту. Текст негативної рецензії направляється автору.
Після прийняття редколегією серії рішення про допуск статті до публікації відповідальний редактор інформує про це автора і вказує терміни публікації.